ŠAHOVSKE PLAZMA SPORTSKE IGRE MLADIH VALPOVŠTINE U BELIŠĆU

djevojcice-st

Izlučno natjecanje Plazma Sportskih igara mladih u šahu za područje Valpovštine održano je u subotu, 13. travnja 2024. godine, u odličnim uvjetima dvorane DVD-a u Belišću.

Natjecalo se 28 djevojčica i dječaka iz Belišća, Bizovca i Valpova. Igralo se u dvije dobne skupine (zajednički turniri djevojčica i dječaka) do 11 i do 15 godina starosti, u pet kola švicarskim sustavom.

U konkurenciji do 15 godina prvo mjesto osvojio je Mihael Lopušić (Valpovo) s 4,5 boda, ispred Nike Razumovića (Valpovo) s 3,5 boda. Dalje su se plasirali: Borna Banjan (Valpovo), Lukas Feld (Valpovo) i Niko Bošnjak (Bizovac) 3 boda itd. Najuspješnija djevojčica bila je Lana Topalović (Valpovo), ispred Tihane Bačani (Bizovac) i Lee Šokman (Bizovac).

U konkurenciji do 11 godina prvo mjesto osvojio je Jan Riger (Bizovac) s pet bodova, ispred Marka Dojkića (Belišće) i Luke Novaka (Bizovac) s četiri boda. Dalje su se plasirali: Noa Kozari (Belišće), Stepan Bačani (Bizovac), Katrin Novak (Belišće), Petar Vuksanić (Belišće) s tri boda itd. Najuspješnija djevojčica bila je Katrin Novak (Belišće), ispred Tee Malogorski (Bizovac) i Hane Drlje (Bizovac).

Organizator je najuspješnije nagradio medaljama, a po dvoje najuspješnijih po dobnim i spolnim skupinama plasirali su se na županijsko prvenstvo Plazma Sportske igre mladih koje će se održati u mjesecu svibnju u Osijeku. Turnir su uspješno organizirali, vodili i sudili Zdravko Birovljević, Slavko Marjančević, Darko Skelac i Luka Kudlaček. Odličnu tehničku organizaciju odradio je Šahovski klub Belišće.