U Belišću je 14. veljače 2026. godine održana redovna godišnja skupština Zavičajne udruge Ličana „Vila Velebita“ Belišće.
Skupštinu je otvorio i vodio predsjednik Skupštine Željko Krpan, koji je pozdravio sve okupljene članove i goste. Nakon svečanog izvođenja pjesme „Vila Velebita“ i odavanja počasti preminulim članovima, predsjednik Upravnog odbora Željko Anić podnio je izvješća o dosadašnjem radu Udruge te predstavio planove za nadolazeće razdoblje.
Prisutnima se obratila i gradonačelnica grada Belišća Ivana Jerbić, uputivši riječi podrške radu Udruge.
Nakon službenog dijela uslijedilo je zajedničko druženje uz tradicionalnu ličku večeru – kiselo zelje, koljenice i lički krumpir. Večer je nastavljena u veselom ozračju uz pjesmu i ples do ranih jutarnjih sati.
Iz Udruge ističu zadovoljstvo velikim odazivom članova i simpatizera te izražavaju nadu u daljnje povećanje članstva, posebno uključivanjem mlađih generacija u rad Upravnog odbora.
Foto: Lidija Aničić










