Održana redovna godišnja skupština ZUL “Vila Velebita” Belišće

a6bf6b12-bf77-4e77-b573-2faf74d613c1

U Belišću je 14. veljače 2026. godine održana redovna godišnja skupština Zavičajne udruge Ličana „Vila Velebita“ Belišće.

Skupštinu je otvorio i vodio predsjednik Skupštine Željko Krpan, koji je pozdravio sve okupljene članove i goste. Nakon svečanog izvođenja pjesme „Vila Velebita“ i odavanja počasti preminulim članovima, predsjednik Upravnog odbora Željko Anić podnio je izvješća o dosadašnjem radu Udruge te predstavio planove za nadolazeće razdoblje.

Prisutnima se obratila i gradonačelnica grada Belišća Ivana Jerbić, uputivši riječi podrške radu Udruge.

Nakon službenog dijela uslijedilo je zajedničko druženje uz tradicionalnu ličku večeru – kiselo zelje, koljenice i lički krumpir. Večer je nastavljena u veselom ozračju uz pjesmu i ples do ranih jutarnjih sati.

Iz Udruge ističu zadovoljstvo velikim odazivom članova i simpatizera te izražavaju nadu u daljnje povećanje članstva, posebno uključivanjem mlađih generacija u rad Upravnog odbora.

Foto: Lidija Aničić

Najnovije VIJESTI