Koncert “I moje je srce u Belišću” Bučancu u čast!

 

Dugoočekivani i najavljivani koncert “I moje je srce u Belišću” održan je sinoć, 07. svibnja u Centru za kulturu Sigmund Romberg pred punom dvoranom. Naime, na inicijativu Savjeta mladih grada Belišća i njihovog predsjednika Igora Paloha, a uz podršku Centra za kulturu Sigmund Romberg oživljene su pomalo zaboravljene pjesme o Belišću Antuna Tonike Bučanca učitelja u mirovini, tekstopisca, skladatelja i kantautora.

Pjesme o našem gradu otpjevali su gotovo svi izvođači koji su ih izveli i prije pune 32 godine povodom 100. rođendana Belišća uz pomoć nekoliko novih mladih pjevačkih snaga. Zabavni orkestar Amaterskog kazališta Belišće predvodio je pjesme koje su izvodili Zvonimir Iveković, Ivana Belcar, Vanesa Šerić, , Ana Šikić, Višnja Šamadan, Nenad Mikić, Ivica Koprivnjak, Đina Tončić , Suzana Svoboda, Vendi Vicić, Katja Lazić, Dora Šrepfler, David Belcar.

Već na prvim taktovima nisu se mogle zadržati i sakriti emocije koje su ispunile dvoranu. Bilo je smijeha, radosti, ali i suza. Nizali su se stihovi o našim znamenitostima i događajima, stihovi i taktovi koji su mnogima ostali duboko urezani u srcima.

Uz mnoge građane na koncertu su prisustvovali i gradonačelnik Dinko Burić, zamjenik gradonačelnika Domagoj Varžić, predsjednik Savjeta mladih grada Belišća Igor Paloh i sam autor ovih prekrasnih djela i skladbi Antun Tonika Bučanac. Cijeli koncert je vodila ravnateljica Centra za kulturu Silvija Kifer.

Igor Paloh, predsjednik Savjeta mladih grada Belišća uz riječi zahvale izvođačima, svima koji su doprinijeli ostvarivanju ove njihove ideje i publici predao je prigodan poklon svom učitelju Antunu Bučancu i podsjetio nas na njegovu ostavštinu Belišću.

Koncert ” I moje je srce u Belišću” ujedinio je i stare i mlade Belišćane, a vjerujem da će se Tonikine pjesme još dug niz godina prenositi s koljena na koljeno. Koliko one znače, i koliku snažnu poruku imaju pokazao je sinoćnji koncert koji će mnogima ostati u lijepom sjećanju.

Podsjetimo se, koncert “I moje je srce u Belišću” održan je u sklopu obilježavanja Dana grada Belišća 2016. godine.

{gallery}FOTO/2016/5MJESEC/KONCERTSRCE{/gallery}

Najnovije VIJESTI

Skip to content