Javni poziv za sudjelovanje u ekološkoj akciji “Volim Belišće, ali čisto”

IMG-1502a88affcec664314ae5e7aa197b83-V

Grad Belišće i Turistička zadjednica Grada Belišća i ove godine organiziraju tradicionalnu ekološku akciju pod nazivom „Volim Belišće, ali čisto“.

Akcija će se održati u subotu, 18. travnja 2026. godine s početkom u 9 sati, a organizira se povodom Dana grada Belišća, koji se obilježava 1. svibnja, kao i u sklopu obilježavanja Dana planeta Zemlje, 22. travnja.

Organizatori pozivaju sve građane, članove udruga te djelatnike institucija da se uključe u akciju i svojim doprinosom pomognu uređenju grada i prigradskih naselja. Građani se potiču da očiste i urede svoja dvorišta i prostor ispred svojih domova, dok će udruge i institucije sudjelovati u organiziranom čišćenju javnih površina.

Svi zainteresirani sudionici iz udruga i institucija dužni su dostaviti prijedloge planova čišćenja i ispunjene prijavnice najkasnije do 13. travnja u ured Turističke zajednice grada Belišća ili putem e-maila.

Na sam dan akcije, predstavnici udruga i institucija trebaju se javiti u Turističku zajednicu grada Belišća, gdje će im biti dodijeljeni zadaci i osigurano osvježenje.

Organizatori poručuju kako je cilj ove akcije zajedničkim snagama doprinijeti ljepšem, zdravijem i čišćem okolišu te urediti grad uoči njegova dana, uz poruku da samo zajedništvom možemo očuvati naš planet za buduće generacije.

Najnovije VIJESTI