Druženje članova mladeži i pomlatka DVD-a Belišće

IMG-c2184b70bfd8cdda98b5e4231d4e2278-V

U prostorijama Dobrovoljnog vatrogasnog društva Belišće proteklog je vikenda 14. studenog 2025. godine održano veselo i opušteno druženje članova mladeži i pomlatka, uz sudjelovanje njihovih roditelja, koji su svojim dolaskom dodatno obogatili ovaj poseban dan. Uz mirise roštilja, smijeh i ugodnu atmosferu, okupili su se mladi vatrogasci, njihovi najbliži i voditelji, stvarajući ozračje zajedništva koje je temelj budućeg razvoja našeg društva.

Druženje je započelo okupljanjem i kratkim pozdravnim govorom voditelja mladeži Slavka Milekića, koji je naglasio važnost ovakvih neformalnih susreta. Istaknuo je koliko je bitno da se mladi osjećaju podržano ne samo od strane društva, nego i svojih obitelji, koje su prvi i najvažniji oslonac u svakom njihovom koraku.

Uz vrijedne ruke iskusnih članova DVD-a, roštilj je ubrzo bio spreman, a i roditelji su se rado uključili u pripremu i posluživanje, stvarajući pravu obiteljsku atmosferu. Mladi vatrogasci, zajedno s roditeljima, uživali su u ukusnoj hrani, opuštenim razgovorima i druženju koje je ispunilo prostorije DVD-a pozitivnom energijom. Razgovori su se vodili o treninzima, školskim obavezama, natjecanjima, ali i o važnosti podrške koju obitelji pružaju svojoj djeci u njihovom vatrogasnom putu.

Posebno je naglašeno kako upravo ovakva okupljanja jačaju međusobno povjerenje – djeca se osjećaju sigurnije kad vide da su roditelji uključeni u aktivnosti društva, a roditelji pak bolje upoznaju rad DVD-a, njegovu organizaciju i predanost voditelja koji rade s njihovom djecom.

Uz opušteno druženje, organizirane su i kratke igre i aktivnosti koje su dodatno povezale mlade, ali i potaknule roditelje da se uključe, stvarajući tako i lijepu priliku za obiteljsko druženje u vatrogasnom duhu. Smijeh i zabava potrajali su do večernjih sati, a svi prisutni složili su se kako je ovakav oblik okupljanja ono što gradi pravu snagu društva – zajedništvo, povjerenje i prijateljstvo.

Druženje mladeži, podmlatka i roditelja završilo je uz poruku da je budućnost DVD-a Belišće sigurnija i snažnija uz ovakvu podršku zajednice. Zahvala ide svim članovima, voditeljima i roditeljima koji su svojim dolaskom i angažmanom uljepšali ovaj dan i pokazali da je DVD Belišće mnogo više od vatrogasnog društva – to je velika, složna i ponosna obitelj.

Matej Fumić

Najnovije VIJESTI