Skip to content

1. Rođendan Gradskog radija Belišće i Belišćanskog lista

torta

 

Što reći o prvoj godini Našeg radija! Osim onoga što vi kao slušatelji slušate svakoga dana ovo je nešto puno više od toga. Samim time što smo bili svjesni da stvaramo povijest , kako nam je kroz osmijeh i riječi dobrodošlice rekao naš gradonačelnik prvog svibnja 2015., preuzeli smo veliku odgovornost.

Kao što i sami čujete svatko od nas je drugačiji na svoj način, no mi smo zapravo jedna velika obitelj. Dijelimo radost jedni s drugima, ali i tugu. Ništa ne bi bilo ovako da nije našeg glavnog urednika, velikog čovjeka koji osim što nam je glavni urednik on nam je i ispušni ventil, i psiholog, ali i prijatelj. Od samog početka, od prvog dana Čika Žec je taj koji nas je upućivao, ispravljao, podupirao, savjetovao i strpljivo provodio s nama dane kao i danas. Taj čovjek nam je bez obzira na naše godine i prijašnja iskustva pomogao da se izgradimo kao savjesne, odgovorne i razumne osobe. On je stup naše “obitelji”. Imamo mi još štošta za naučiti od njega, a za sada smo zahvalni na svemu što nam je do sada dao.

Ovih godinu dana bilo je uspona i padova. Iskustvo kako nismo niti sanjali da ćemo imati. Voditelji su radio, jednom je to rekao upravo naš glavni urednik Željko Lončarić, no mislim da tada još nismo bili svjesni što to zapravo znači. Danas smo itekako svjesni. Trudimo se iz dana u dan da bi vi kao slušatelji bili zadovoljni, kako ne bi primijetili nečiju tugu ili ljutnju jer kada zatvorimo vrata iza sebe i krenemo se vama obraćati ništa drugo za nas ne postoji. Vi ste ti zbog kojih smo mi ovdje, vi ste ti zbog kojih ustajemo u četiri sata ujutro da bismo vas uz osmijeh pozdravili u šest svakoga dana, vi ste ti zbog kojih smo zapostavili nama drage ljude, vi ste ti čije nam je raspoloženje bitno, vi ste ti zbog kojih smo mi ovdje. Nama je kada bolje razmislimo ovih godinu dana u druženju s vama bilo predivno.

Kada se malo vratimo na naše početke dobro se nasmijemo svi skupa. Na Monikine ljute crvene papire, Matijino petljanje po zimzelenima ( btw jeste li vi ikad čuli za pjevača Mladen Vitasović? Matija je…), Doloresinog Ricky Marketinga i Mariovo lelujanje oko etera dok mu nismo dali da se okusa i u tome ( sve tonske greške koje čujete u vijestima ili materijalu koji ne ide live u eter Mariovo je djelo). Sigurna sam da ste se i vi puno puta nasmijali uz nas. Došla nam je Renata na stručno osposobljavanje, sada je ona ta koja je na početku kao što smo i mi bili.

Gradski radio Belišće je One man radio, što znači da sve što čujete od jednog voditelja ili kako se to stručno kaže DJ-a (priča, glazba, miksanje pjesama) ta osoba je to odradila sama. Naravno, zahvalni smo što radimo na najmodernijoj opremi i tehnici radijskog etera. Iza svakog vašeg dana uz Naš radio stoji puno truda, rada i preispitivanja, no bitan je krajnji cilj, a to ste vi, naši slušatelji. Naš radio – sinonim za GRB, opravdali smo taj naziv puno puta, a tako će biti i u buduće.

Osim nas koje redovito slušate u eteru tu je i Mato Jerkić, urednik Belišćanskog lista s kojim svakodnevno surađujemo, a ponekad vas i on pozdravi putem etera u večernjim satima. Puno je iskustava i rada iza njega, pa je dobro ponekad imati takvu osobu na dohvat ruke.

Nadam se da nećemo samo mi pamtiti povijesni trenutak, onaj prije točno godinu dana kada su nam se tresle i ruke i noge,ali bili smo sretni što vas možemo pozdraviti putem etera Gradskog radija Belišće. Isto tako, nadam se da ćemo se još dug niz godina zajedno buditi i lijegati u krevete.

Veliko hvala od srca našem gradonačelniku Dinku Buriću, direktorici Marini Novoselnik, glavnom uredniku Željku Lončariću, Otu Živčiću i Davoru Dretaru koji su puno truda, vremena i više od toga uložili u nas. Posebna zahvala svim našim slušateljima!! I kad se skupe brige sve, i kad ti ništa ne ide, i kad te svi zaborave Naš radio tu je za tebe, 101.3MHz!

Poslušajte prilog s urednikom Belišćanskog lista!

Najnovije VIJESTI